Uwaga niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych lub usprawniających szybkość działania serwisu. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Przeglądając dalej serwis zgadzasz się z naszą polityką bezpieczeństwa.

Aktualności

Fundusz „Za Życiem” Wspólnoty MnG

Fundusz „Za Życiem” Wspólnoty MnG

Kochani Bracia i Siostry!

W ostatnim czasie jesteśmy świadkami dużych niepokojów społecznych wywołanych wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Wielu ludzi wyszło na ulice, inni zaciekle atakują przeciwników na forach internetowych czy w zwykłych rozmowach. Żadne z tych zachowań nie służy ani dobru naszej ojczyzny, ani sprawie obrony życia. Jako koordynatorzy wspólnoty zachęcamy wszystkich do rzetelnego zgłębiania tematu, by prowadzić mądre i spokojne rozmowy w myśl biblijnej zasady, aby z naszych ust nie wychodziła „żadna mowa szkodliwa, lecz tylko budująca, by wyświadczała dobro słuchającym”. (Ef 4,29)

Zachęcamy również do podjęcia konkretnych działań wspierających osoby wychowujące niepełnosprawne dzieci czy stojące przed decyzją o urodzeniu dziecka z poważnymi wadami. Potrzebują oni naszej uwagi, czasu, dobrego słowa i wsparcia materialnego.

Jak zapewne wiecie od 10 lat istnieje w naszej wspólnocie fundusz, zasilany przez wpłaty celowe kilkunastu osób, wspierający troje niepełnosprawnych dzieci członków wspólnoty.

W obliczu ogromnych sporów i dyskusji wokół tematu zabijania nienarodzonych dzieci, uważamy, że najlepszą odpowiedzią – w myśl motta „zło dobrem zwyciężaj” – jest konkretne działanie w celu czynienia dobra dla innych ludzi. Dlatego jako Rada Koordynatorów postanowiliśmy rozszerzyć działalność funduszu „Za Życiem” poprzez możliwość objęcia wsparciem także innych osób wychowujących lub mających urodzić niepełnosprawne dziecko. Zakładamy pierwszeństwo w pomocy dla członków naszej wspólnoty i osób z nią związanych, co jednak nie wyklucza pomocy dla ludzi z zewnątrz.

W tym celu wspólnota zdecydowała się przeznaczyć jednorazowo około 20 tys. zł na zasilenie rozszerzonego funduszu „Za Życiem”. Równocześnie gorąco zachęcamy do włączenia się w przesyłanie środków pieniężnych na ten cel, co można uczynić dokonując wpłaty na konto: Rzymsko-Katolicka Parafia św. Maksymiliana Kolbe 78 1050 1070 1000 0022 9915 1296 z dopiskiem „Fundusz za Życiem”.

Rozdysponowaniem środków będzie zarządzała rada funduszu w składzie: Zbigniew Gzyl, Lech Malinowski, Łucja Sznyr, Roman Mnich (oczywiście zachęcamy też innych do włączenia się w prace funduszu). Osoby te będą raz w roku sporządzały szczegółowe zestawienie dla darczyńców na co zostały spożytkowane środki finansowe będące pod opieką funduszu.

Zachęcamy do upublicznienia funduszu „Za Życiem” także wśród osób, które nie są w naszej wspólnocie, a chciałyby również czynnie zawalczyć o życie niepełnosprawnych. Gwarantujemy im, iż wszystkie wpłacone środki przeznaczone będą na bezpośrednią pomoc dla rodziców dzieci niepełnosprawnych; nie pobieramy żadnych opłat z przeznaczeniem na koszty administracyjne lub wynagrodzenie osób zarządzających funduszem.

Serdecznie zachęcamy Was do włączenia się w to dzieło, które jest najlepszym świadectwem naszej troski o życie!

Rada Koordynatorów Wspólnoty Miasto na Górze

Related Posts