Uwaga niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych lub usprawniających szybkość działania serwisu. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Przeglądając dalej serwis zgadzasz się z naszą polityką bezpieczeństwa.

Aktualności

Proroctwa 20.11.2020 roku

Podczas piątkowej modlitwy pojawił się w moim umyśle obraz oracza podążającego za pługiem. Pomyślałem, że jest to porównanie dotyczące naszej modlitwy, ponieważ szła nam jak po grudzie, ale kiedy Łukasz przeczytał w tej samej sekundzie tekst, nazywający nas „uprawną rolą bożą” (1 Kor 3, 9), nabrałem przekonania, że obraz może nie być wyłącznie wytworem mojej wyobraźni. Mamy wykonać część swojej pracy, bez względu na ciężar, a Bóg wykona swoją część. Wrzuciłem na wyszukiwarkę hasło „oracz” i znalazłem tekst, iż „oracz ma orać w nadziei, że będzie miał coś z tego” (1 Kor 9, 10). My teraz widzimy ubitą i twardą ziemię, którą orzemy, a Bóg przygotował już opady, wzrost i chce, abyśmy już w nadziei oglądali przyszłe plony. Następnie Romek przeczytał słowa z Łk 9, 62 „ktokolwiek przykłada rękę do pługa, a wstecz się ogląda, nie nadaje się do królestwa Bożego”. Naszła mnie świadomość wielkiej odpowiedzialności i bojaźni, ponieważ przyłożyliśmy rękę do pługa. Tomek również przeczytał fragment o karczowaniu ziemi. Romek później wspomniał o 12 parach wołów ciągnących pług Elizeusza. Dziś rano znalazłem ciekawy tekst o orce w księdze Oz 10, 11-12

—-

Wizja koła zębatego pojedynczego, trochę wytartego – potrzebującego smarowania.

—-

Wizja naczynia najpierw małego, w którym zakwasiła się mąka od zakwasu. Następnie wrzucenie tego zakwasu do większego naczynia, w którym było za dużo płynu i zakwas się „rozwodnił, rozmył” i się zmarnował.

(potrzeba, aby skupić się na tym, co jest nam powierzone, aby nie rozwodnić naszych działań)

—-

Słowo z równoległej modlitwy:

Bracia i siostry, mamy trudny czas – pełen walki duchowej. Wierzę, że będzie prowadził nas Duch Święty i o to się módlmy – zostawmy Jemu Panowanie.
To, co się dzieje, stricte skupia się na duchu – na naszym duchu. To walka. Budujmy jedność pomimo zniechęcenia i podziałów. Módlmy się o dzielnice naszego miasta (bądź miast, z których jesteśmy). Budujmy jedność w duchu! Budujmy jedność w Kościele – Bożym Kościele. Jedność, która jest Moja.
Wspólnota jest miejscem Miłości i troski o siebie nawzajem – nakreślajmy to cały czas!
Duch Boży niech prowadzi to miejsce – potrzeba nieustannej modlitwy o prowadzenie i Słowo!
Stawanie wbrew nadziei – tam gdzie jej nie ma, tam będziecie wy. Pełni wiary we Mnie i w Boże Działanie (Moje działanie).

„Usprawiedliwienie przez wiarę w Chrystusa” Rz 3, 21-31

 

Related Posts