Uwaga niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych lub usprawniających szybkość działania serwisu. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Przeglądając dalej serwis zgadzasz się z naszą polityką bezpieczeństwa.

Aktualności

Historia Diakoni „Bulowickiej” i nie tylko w wywiadzie z serii „Wielkich dzieł Boga nie zapominajcie”

Historia Diakoni „Bulowickiej” i nie tylko w wywiadzie z serii „Wielkich dzieł Boga nie zapominajcie”

Na naszym kanale YouTube wiele nowości 🙂 Dzisiaj zapraszamy do oglądnięcia pierwszego z serii wywiadów pod nazwą „Wielkich dzieł Boga nie zapominajcie” a dokładnie rozmowy z Lechem Malinowskim – twórcą Diakonii „Bulowickiej”.

Aby odtworzyć film kliknij w obraz poniżej:

Warto przypomnieć, że Diakonia ta istnieje już ponad 30 lat i chyba najpełniej realizuje działania polegające na pomocy i ewangelizacji, co jest dostrzegane także poza naszą wspólnotą. Regularnie odwiedza wiele miejsc, gdzie ludzie w szczególny sposób pragną dobrej nowiny: noclegownie, ośrodki uzależnień, więzienia, a także osoby ubogie.  Ponadto od wielu lat organizuje dla osób bezdomnych i ubogich wraz z Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta oraz CARITAS Diecezji Bielsko-Żywieckiej coroczne wydarzenia, takie jak: Światowy Dzień Ubogich, Wigilia bezdomnych, a dla dzieci spotkanie mikołajkowo-opłatkowe z prezentami (przy zaangażowaniu wolontariuszy z LO KTK), zabawę karnawałową, spotkanie wielkanocne z paczkami, wycieczkę z okazji Dnia Dziecka czy wyjście do kina lub teatru.

Related Posts