Uwaga niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych lub usprawniających szybkość działania serwisu. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Przeglądając dalej serwis zgadzasz się z naszą polityką bezpieczeństwa.

Aktualności

Pomoc na Górskim Biegu Frassatiego 2021

Pomoc na Górskim Biegu Frassatiego 2021

Podobnie jak w roku ubiegłym jako Wspólnota Miasto na Górze zorganizowaliśmy podczas Górskiego Biegu Frassatiego punkt odżywczy z wodą oraz doping dla biegaczy na Przełęczy Nowy Świat. Był to nasz wkład w organizację tego świetnego wydarzenia, które jest jedną z ciekawszych inicjatyw organizowanych przez katolickie media dla wszystkich chętnych biegaczy.

Bieg jest już po raz trzeci organizowany przez tygodnik Gość Niedzielny a w 2019 roku głosami biegaczy został wybrany najlepszym biegiem na długim dystansie oraz najlepszym debiutem organizacyjnym w plebiscycie „Złote Kozice”. W edycji w 2021 roku udział wzięło blisko 300 biegaczy a sam bieg był niewątpliwie kolejny raz dużym sukcesem organizacyjnym i biegowym.

Punkt ogarnęli wolontariusze z naszej wspólnoty Magda i Romek, Ania, Rafał, Kinga, Ola, Robert wspierani przez niezawodną czwórkę dzieciaków która „zrobiła robotę” z dopingiem i nie tylko a byli to: Bogna, Ula, Małgosia i Ola 🙂

Serdecznie im wszystkim dziękujemy za poświęcony czas, zapał i gotowość do działania!

Co więcej idea biegu wpisuje się w działania jakie ostatnio podejmujemy związane z łączeniem sportu i wiary w ramach grupy sportowej „Miasto na Górze w ruchu”. Więcej o grupie piszemy TUTAJ. W samym biegu udział wzięli także członkowie naszej wspólnoty a były to Ewa i Eliza a także nasz sympatyk Marcin. Gratulujemy im podjęcia i ukończenia tego 22 kilometrowego, górskiego wyzwania w ponad 30 stopniowym upale.

 

Related Posts