Uwaga niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych lub usprawniających szybkość działania serwisu. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Przeglądając dalej serwis zgadzasz się z naszą polityką bezpieczeństwa.

Aktualności

Modlitwa i pomoc dla Ukrainy w tym trudnym czasie

Modlitwa i pomoc dla Ukrainy w tym trudnym czasie
Od kilku dni kiedy oczy całego świata zwrócone są ku Ukrainie także my jako Chrześcijanie i zwykli ludzie jesteśmy wezwani do odrzucenia postawy biernego obserwatora, który sam sobie wmawia że nic nie może – to nieprawda że nic nie możemy, możemy ! gdyż będąc uczniami Chrystusa mamy przecież w rękach wielką broń, którą jest żarliwa modlitwa.
Dlatego też jako Koordynatorzy wzywamy i prosimy nas wszystkich jako Miasto na Górze o modlitewny szturm oraz post w intencji pokoju na Ukrainie. Niech nas w tej walce prowadzą słowa wyjątkowego psalmu 122, które dzisiaj warto odczytywać nie z perspektywy Jerozolimy a Kijowa:
Proście o pokój dla Jeruzalem, niech zażywają pokoju ci, którzy ciebie miłują!
Niech pokój będzie w twoich murach a bezpieczeństwo w twych pałacach!
Przez wzgląd na moich braci i przyjaciół, będę mówił: “Pokój w tobie!”
Przez wzgląd na dom Pana, Boga naszego, będę się modlił o dobro dla ciebie. (Psalm 122,6-9)
Wielu z nas jest głęboko poruszonych i dotkniętych tym co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Wielu zastanawia się czy pozostaje nam tylko i wyłącznie modlitwa? Absolutnie nie! Wielu z nas ma wolne pokoje, mieszkania a może i domy. Nasi przyjaciele ze Wspólnoty „W Jego ręku” z Zamościa proszą nas o jasną deklarację ilu uchodźców wojennych z Ukrainy jesteśmy w stanie przyjąć jako Miasto na Górze. Dlatego też prosimy Was o otwarcie Waszych serc, rozważne przemyślenie sprawy i ewentualne zgłoszenie Waszych możliwości pomocy. Ewentualne deklaracje proszę przesyłać na adres: trebacz_tom @ wp.pl

Related Posts