Uwaga niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych lub usprawniających szybkość działania serwisu. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Przeglądając dalej serwis zgadzasz się z naszą polityką bezpieczeństwa.

Aktualności

Wstępne podsumowanie blisko miesiąca pomocy dla osób z Ukrainy

Wstępne podsumowanie blisko miesiąca pomocy dla osób z Ukrainy

Jedną z podstawowych cech chrześcijaństwa jest pomoc potrzebującym dlatego w obliczu tragedii jako chrześcijanie nie mogliśmy pozostać obojętni wobec osób potrzebujących z Ukrainy.

Po rozeznaniu postanowiliśmy organizować pomoc w sposób „usystematyzowany” współpracując z zaprzyjaźnioną wspólnotą z Zamościa, która razem z Caritasem Zamojskim kieruje do nas faktycznie potrzebujące osoby. Przy współpracy z ludźmi dobrego serca wynajmujemy po mocno obniżonych kosztach niezależne domy i mieszkania z terenu powiatu bielskiego gdzie kompleksowo zapewniamy godne warunki funkcjonowania uchodźcom wojennym.

Na chwilę obecną (20.03.2022 r.) nasze wsparcie wygląda następująco:

  1. Dom w Lipniku – utrzymanie i opieka nad gośćmi – 11 osób (8 dzieci)
  2. Dom w Bystrej – utrzymanie i opieka nad gośćmi – 13 osób (7 dzieci)
  3. Dom w Wapiennicy- utrzymanie i opieka nad gośćmi – 6 osób (2 dzieci)
  4. Dom na Leszczynach – opieka nad gośćmi – 7 osób (2 dzieci)
  5. Dom w Komorowicach – utrzymanie i opieka nad gośćmi – 6 osób (1 dziecko)
  6. Dom na Karpackim – utrzymanie i opieka nad gośćmi – 7 osób (6 dzieci)
  7. Dom w Białej – utrzymanie i opieka nad gośćmi – 6 osób (2 dzieci)
  8. Dom na Śródmiejskim – utrzymanie i opieka nad gośćmi – 6 osób od środy (4 dzieci) (trwa przygotowanie mieszkania)

Razem są to 62 osoby w tym 32 dzieci.

Poza niezależnymi domami pod swój dach uchodźców dodatkowo przyjęły 3 rodziny, które osobiście w pełni zabezpieczają te osoby.

Chcemy aby ta pomoc była kompleksowa dlatego każdy z domów ma swoich opiekunów (ze wspólnoty) koordynujących potrzeby i pomoc wg realnych potrzeb. Staramy się także wspomóc funkcjonowanie tych osób na miejscu szukając dla nich pracy (dla tych co są do niej zdolni) czy prowadząc zajęcia z języka polskiego w trzech domach.

Bardzo dziękujemy Wam za wszelka okazaną pomoc i wsparcie. Będziemy wdzięczni za każda wpłaconą złotówkę ale prosimy Was także abyście nie bali się poszukać pomocy u swoich pracodawców albo znajomych – wielu z nich ma otwarte serca i na pewno ucieszą się jeśli będą mogli pomóc w konkretnych miejscach, które przestaną być dla nich anonimowe i odległe.
Przelewy darowizn można dokonywać na poniższe konto:
Rzymsko-Katolicka Parafia
ul. św. Maksymiliana 1
43-300 Bielsko-Biała
konto: 78 1050 1070 1000 0022 9915 1296
tytuł: DAROWIZNA – Ukraina
Dodatkowo bardzo ważne jest dla nas aby nasi goście jak najszybciej mogli znaleźć pracę, dlatego też jeśli tylko ktoś z Was zobaczy jakąś ofertę pracy proszę o przesłanie linka albo nawet zrobienie zdjęcia takiego o głoszenia i przesłanie go sms-em na numer (600231647 Tomasz Trębacz).
Jeszcze raz serdecznie Wam dziękujemy za każdą formę pomocy, która jest bezcenna! Pamiętajmy także o naszej modlitwie w intencji pokoju!

Related Posts