Uwaga niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych lub usprawniających szybkość działania serwisu. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Przeglądając dalej serwis zgadzasz się z naszą polityką bezpieczeństwa.

Aktualności

Kurs Alpha w Bosco

Kurs Alpha w Bosco

Zapraszamy na kurs Alpha w Bosco!

start: 26 lutego 2024 (poniedziałek w Bosco)

godzina: 18.30

miejsce: restauracja BOSCO w Bielsku-Białej

Dalsze spotkania będą miały miejsce w kolejne poniedziałki.

Co to jest Alpha w Bosco?

Kurs Alpha to cykl 10 spotkań, prezentujących przesłanie chrześcijaństwa w sposób przystępny i nie wywierający presji. Jest to miejsce, w którym można dzielić się swoimi przemyśleniami i odkrywać sens życia.

Dla kogo jest Alpha w Bosco?

Alpha, choć przede wszystkim skierowana jest do ludzi, którzy nie chodzą do kościoła a chcieliby zaznajomić się z wiarą chrześcijańską, to jest to również odpowiednie miejsce dla chrześcijan, którzy pragną odświeżyć podstawy swojej wiary. To przyciąga różnorodną gamę gości, w tym ludzi w różnym wieku i o różnych poglądach. Niektórzy chcą rozpatrywać kwestie czy Bóg istnieje, co dzieje się po śmierci, inni przychodzą podyskutować o jakichś szczególnych zagadnieniach, zrozumieć wiarę innych ludzi, czy zgłębić sens życia. Nikt nie jest jednak zobowiązany do zabierania głosu, można również przyjść i wysłuchać innych.

Jaką ma formułę?

Spotkania odbywają się co tydzień w poniedziałki. Każde spotkanie trwa od 18.30 do 20:45. Każda sesja zaczyna się od poczęstunku, co jest okazją do poznania innych w swojej grupie. Następnie ma miejsce krótki wykład i czas na dyskusję, podczas której każdy może zadawać pytania i dzielić się swoimi opiniami z resztą swojej małej grupy. W środku kursu ma miejsce również wyjazd weekendowy z sesjami dotyczącymi Ducha Świętego.

O czym są wykłady?

Każda sesja zawiera inny temat, o którym później można podyskutować w małych grupach.

Ile to kosztuje?

Uczestnictwo w kursie Alpha w Bosco jest bezpłatne. Jeśli masz ochotę, możesz złożyć dobrowolny datek na pokrycie kosztów organizacji kursu.

A co jeśli rozpocznę i nie będę chciał kontynuować?

Zależy nam na tym, aby każdy czuł się dobrze podczas spotkań Alpha w Bosco. Jeżeli ktoś czuje, że nie jest to miejsce dla niego, nie musi się czuć zobligowany do ukończenia kursu.

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU >>

WYPEŁNIJ FORMULARZ ZAPISU >>

Related Posts