Uwaga niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych lub usprawniających szybkość działania serwisu. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Przeglądając dalej serwis zgadzasz się z naszą polityką bezpieczeństwa.

Co robimy

Nasze działania:

Wspólnota Miasto na Górze angażuje się całościowo w wiele dział charytatywnych czy ewangelizacyjnych, poniżej zamieszczamy działania tylko takie, które podejmujemy jako część wspólnoty określana jako RUCH (od maja 2020 roku).
Aby zobaczyć szczegóły kliknij w tytuł.

 

Pomoc dla DPS w Skoczowie „Przestrzeń Opatrzności”

Poruszeni dziełem Sióstr Służebniczek ze Skoczowa, które stoję przed wyzwaniem budowy nowego domu dla 39 podopiecznych zorganizowaliśmy na spotkaniu środowym zbiórkę finansową.

Górski Bieg Frassatiego 2020

W tym roku chcemy pomóc przy organizacji Górskiego Biegu Frassatiego organizując punkt odżywczy z wodą oraz dopingiem dla biegaczy. Zobacz szczegóły.

Ekstremalna Droga Krzyżowa Cz-Dz

Od pięciu lat osoby z MnG Ruchu są zaangażowane w tworzenie Rejonu Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Czechowicach-Dziedzicach, podobnie było i w tym roku. Zobacz więcej…

Przedświąteczna pomoc bezdomnym

Okres zimowy dla osób bezdomnych jest najtrudniejszym czasem. Brak ciepłego jedzenia, ubrań oraz obojętność otoczenia powoduje wiele tragedii. Postanowiliśmy temu przeciwdziałać w okresie przedświątecznym.

Fundusz „Za życiem” wspólnoty MnG

Od 10 lat istnieje w naszej wspólnocie fundusz, zasilany przez wpłaty celowe kilkunastu osób, wspierający troje niepełnosprawnych dzieci członków wspólnoty. W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć jego zasięg i działalność. Zobacz szczegóły.

Msza św. z modlitwą o uzdrowienie podczas Tygodnia z Ewangelią

Jak co roku nasza wspólnota chce uczestniczyć w działaniach ewangelizacyjnych związanych z Tygodniem z Ewangelią, w tym roku naszą propozycją będzie Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w dniu 30.09.2020 r. o godz. 19:00 w kościele św. Maksymiliana w Bielsku-Białej.

Działania podczas pandemii

W trakcie trwania pandemii całościowo Wspólnota Miasto na Górze prowadzi szersze działania charytatywne i pomocowe. Jako część wspólnoty „RUCH” zaoferowaliśmy pomoc dla konkretnych osób znajdujących się w potrzebie. Przeczytaj jakie to były działania – klikając w tytuł.