Uwaga niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych lub usprawniających szybkość działania serwisu. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Przeglądając dalej serwis zgadzasz się z naszą polityką bezpieczeństwa.

O nas

Miasto na Górze

Jesteśmy charyzmatyczną wspólnotą katolicką wspierającą wysiłki ekumeniczne Kościoła zatwierdzoną dekretem Biskupa Diecezji Bielsko-Żywieckiej. (jeżeli chcesz go zobaczyć kliknij tutaj)

A prościej pisząc 😉 jesteśmy grupą radosnych osób, dla których Bóg i wiara są ważnym elementem życia. Jesteśmy otwarci na ludzi i działanie Boga. Działanie naszej wspólnoty zostało zatwierdzone przez Biskupa miejsca.

MnG

Istniejemy już blisko 38 lat, przyjmując ostatecznie formę Stowarzyszenia Wiernych Miasto na Górze. Członkami wspólnoty są osoby o różnych profesjach (lekarze, pracownicy budowlani, prawnicy, przedszkolanki, artyści) a także osoby o różnych zainteresowaniach (fascynaci historii, biegacze, kolarze, tenisiści) jednak wszystkich nas łączy miłość do Boga.

Naszym celem oprócz oddawania chwały Bogu jest przede wszystkim ewangelizacja i głoszenie dobrej nowiny. Oczywiście nie zapominamy także o dziełach miłosierdzia angażując się w dzieła charytatywne. Poprzez wspólne relacje tworzymy środowisko życia gdzie możesz być sobą.

Spotykamy się zarówno na spotkaniach modlitewnych jak również na mniejszych spotkaniach w grupach gdzie omawiamy m.in. tematy formacyjne. Dzięki zbudowanym relacjom często spędzamy razem również czas wolny czy to realizując swoje pasje czy odpoczywając na urlopie.

Miasto na Górze – RUCH

Ze względu na wielkość wspólnoty a także zróżnicowaną formację zależną od wieku oraz podjętych zobowiązań spotykamy się w różnych grupach we wspólnocie. Jedną z takich części jest „RUCH”. To tutaj trafiają tutaj osoby rozpoczynające swoją przygodę z naszą wspólnotą. Jesteśmy otwarci na nowe osoby, które chcą nas poznać i zobaczyć czy to jest ich „droga”. Z drugiej strony wiele osób znajduje tutaj swoje powołanie do wspólnoty od wielu lat będąc z nami i wypełniając zobowiązania Ruchu. Jak sama nazwa wskazuje grupę tą cechuje duży dynamizm związany przede wszystkim z odkrywaniem tego jak wspaniały jest Bóg i jak działa w naszym życiu na co dzień. Możemy posłuchać świadectw osób świeżo nawróconych jak i takich, które rozpoczęły ten proces wiele lat temu.

Jeżeli zostaniesz z nami na dłużej, będziesz miał możliwość podjąć większe wyzwania w części wspólnoty o nazwie „Przymierze w Drodze” a następnie „Przymierze”. Twoje dzieci mogą uczestniczyć w spotkaniach ze swoimi rówieśnikami jako dzieci szkolne w części nazwanej „C.D.N.” a jako starsze nastolatki w grupie „Harambee”. Do Ruchu możesz przystąpić jako osoba pełnoletnia.

Nie czekaj zacznij razem z nami wspaniałą przygodę odkrywania jak wspaniały jest Bóg!