Uwaga niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych lub usprawniających szybkość działania serwisu. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Przeglądając dalej serwis zgadzasz się z naszą polityką bezpieczeństwa.

Pomoc innym

Poprzez pomoc innym możemy w najbardziej odpowiedni sposób pokazać naszą chrześcijańską tożsamość. To nie tylko wyraz naszej wiary ale i także naszego człowieczeństwa.

 

Diakonia pomocowa:

Jeżeli chcesz pomóc w jakikolwiek sposób (swoimi finansami, czasem, zaangażowaniem, pomocą logistyczną) to skontaktuj się z członkami diakoni pomocowej:

  • Lech Malinowski tel. 33 822 06 25 mail: miastonagorze @ gmail.com (usuń spacje)
  • Zbyszek Gzyl
Fundusz za życiem:

Od 10 lat istnieje w naszej wspólnocie fundusz, zasilany przez wpłaty celowe kilkunastu osób, które wspierają troje niepełnosprawnych dzieci członków Miasta na Górze. W 2020 roku został on rozszerzony także na osoby spoza naszej wspólnoty.

Przesyłanie środków pieniężnych na ten cel można uczynić dokonując wpłaty na konto: Rzymsko-Katolicka Parafia Matki Bożej Pocieszenia 98 1240 6449 1111 0011 3164 0183 z dopiskiem „Fundusz za Życiem”.

Rozdysponowaniem środków będzie zarządzała rada funduszu w składzie: Zbigniew Gzyl, Lech Malinowski, Łucja Sznyr, Roman Mnich (oczywiście zachęcamy też innych do włączenia się w prace funduszu). Osoby te będą raz w roku sporządzały szczegółowe zestawienie dla darczyńców na co zostały spożytkowane środki finansowe będące pod opieką funduszu.

Zachęcamy do upublicznienia funduszu „Za Życiem” także wśród osób, które nie są w naszej wspólnocie a chciałyby również czynnie zawalczyć o życie niepełnosprawnych. Gwarantujemy im, iż wszystkie wpłacone środki przeznaczone będą na bezpośrednią pomoc dla rodziców dzieci niepełnosprawnych; nie pobieramy żadnych opłat z przeznaczeniem na koszty administracyjne lub wynagrodzenie osób zarządzających funduszem.

Więcej informacji na temat funduszu (kliknij tutaj)