Uwaga niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych lub usprawniających szybkość działania serwisu. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Przeglądając dalej serwis zgadzasz się z naszą polityką bezpieczeństwa.

Pomoc dla DPS w Skoczowie „Przestrzeń Opatrzności”

Będąc po wrażeniem działalności Sióstr Służebniczek ze Skoczowa, które stanęły przed wyzwaniem budowy nowego domu dla 39 podopiecznych zorganizowaliśmy na spotkaniu środowym zbiórkę finansową. Marysia Zielińska zorganizowała całość akcji gdzie udało się zebrać 1133 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom!

Bliżej o projekcie Sióstr można przeczytać na stronie: https://przestrzenopatrznosci.pl/

Poniżej skrót informacji:

„Dla kogo jest nasz DOM?
Dla 39 wyjątkowych Chłopców ze Skoczowa. Każdy z nich mimo zmagań ze skutkami związanymi z niepełnosprawnością jest dla nas Skarbem nie do końca jeszcze odkrytym. Chociaż wymagają wsparcia i towarzyszenia im w podążaniu przez życia szlak są dla nas darem i zadaniem. Tworzymy z nimi codzienność poprzez obecność przy najdrobniejszych czynnościach życiowych po zachwyt nad umiejętnościami wykraczającymi daleko poza horyzonty osób zdrowych (jak dumnie o sobie myślimy).

Aktualnie stoimy przed wielkim wyzwaniem budowy domu, gdyż aktualny stan budynku nie spełnia wymaganych warunków. W czerwcu 2021 rozpoczeliśmy zbiórkę potrzebnych funduszy. Chcemy, aby nowy dom był dla naszych Chłopców prawdziwą Przestrzenią Opatrzności. Zapraszamy Cię do włączenia się w dzieło jego budowy w taki sposób na jaki Cię dzisiaj stać! To doskonała inwestycja. Pomagając stajesz się też biorcą dobroci, jaką chcą Cię obdarować nasi Chłopcy. Z pewnością angażując się w inicjatywę #BudujemyPrzestrzeńOpatrzności odczujesz radość i dotkniesz piękna, jakie jest ukryte w naszej przestrzeni, którą tworzą Chłopcy. Bądź z nami i z naszymi Chłopcami w stałym kontakcie a nasi Chłopcy pokolorują Twój świat w tysiące barw oraz otworzą drzwi i okna przez które wpadnie do Twojego serca tysiące promieni dobra i miłości.”