Uwaga niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych lub usprawniających szybkość działania serwisu. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Przeglądając dalej serwis zgadzasz się z naszą polityką bezpieczeństwa.

Przedświąteczna pomoc bezdomnym

Wiele instytucji apeluje aby w okresie zimowym nie pozostawać obojętnym na osoby biedniejsze czy bardziej bezpośrednio mówiąc – osoby bezdomne. Warunki pogodowe i obojętność otoczenia powoduje wiele tragedii. Szczególnie okres przedświąteczny powinien nas jako chrześcijan jeszcze bardziej wyczulić na potrzeby innych. Postanowiliśmy więc także i my jako Ruch działać w tym temacie (jak na razie akcyjnie). Bóg chciał, że zgłosiła się do nas osoba z terenu Czechowic-Dziedzic aby wspólnie pomóc osobom bezdomnym na terenie tego miasta. Po zebraniu wywiadu przygotowaliśmy z naszej strony cztery paczki zawierające:

  • bieliznę;
  • ciepłe skarpetki;
  • czapki i rękawiczki;
  • ciepłe bluzy;
  • podstawowe środki higieny;
  • jedzenie;
  • koce.

Dwie paczki udało się już w dniu 23.12. przekazać dwóm osobom w ich miejscu pobytu spędzając czas także na rozmowie z nimi. Szczera wdzięczność była najlepszym wynagrodzeniem za wszystko.

Oprócz bezpośredniej pomocy konkretnym osobom po konsultacji z Kierownikiem Noclegowni w Czechowicach-Dziedzicach przekazaliśmy także dodatkowo cztery koce dla Straży Miejskiej w Cz-Dz aby podczas interwencji mogli przekazać je najbardziej potrzebującym, którzy nie korzystają z pomocy noclegowni.

Podczas rozmów z osobami ubogimi jedna z nich wyraziła swoje marzenie na święta jakim było radyjko na baterie aby móc posłuchać kolęd czy poczuć się mniej samotnie w czasie nocy. Dzięki Bogu i to marzenie udało się spełnić jeszcze w okresie świątecznym 🙂 Chwała Panu!