Uwaga niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych lub usprawniających szybkość działania serwisu. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Przeglądając dalej serwis zgadzasz się z naszą polityką bezpieczeństwa.

Rekolekcje 2021

Otwieramy zapisy na rekolekcje dla członków naszej Wspólnoty oraz zaproszonych gości! Ilość miejsc jest ograniczona więc zapisz się już dzisiaj:)

 

Zanim przejdziesz dalej obejrzyj najpierw 3 minutowy filmik:

Po długim okresie ograniczeń spowodowanych pandemią, jesteśmy coraz bardziej spragnieni Boga doświadczanego we wspólnocie. Teraz w nadziei rysuje się przed nami obraz rekolekcji, które w środku słonecznego lata pozwolą nam zbliżyć się do Wody, pić i smakować z jej źródła.
Tegoroczne rekolekcje pod hasłem SPRAGNIENI, odbędą się w szkole na osiedlu Karpackim w Bielsku-Białej w dniach 31 lipca do 7 sierpnia 2021r.

Naszymi gośćmi będą ks. bp Andrzej Siemieniewski i Marcin Jakimowicz

PROGRAM REKOLEKCJI

Spotkanie na wspólnej Eucharystii
Poranna kawa z braćmi i siostrami
Rekolekcyjne nauczanie
Adoracja i modlitwa osobista
Gorący i pyszny obiad
Nasz czas wolny
Inne niż zwykle grupy dzielenia – małżeńskie i mieszane w naszych domach
Entuzjastyczny powrót na miejsce rekolekcji
Napełniony chwałą wieczór uwielbienia
to wszystko na dziś. Wracamy do domów i zbieramy siły na kolejny dzień.

 

Program będzie bardzo zróżnicowany. W pierwszą sobotę rekolekcje rozpoczynamy wspólną Mszą świętą w godzinach popołudniowych i kończymy wieczorem spotkaniem modlitewnym. Po spotkaniu zachęcamy do zorganizowania w swoich domach Wigilii Niedzieli. W środę planujemy dzień warsztatów, zakończony wyjściem w góry z ogniskiem i kiełbaskami na szczycie. W kolejną sobotę planujemy uroczyste zakończenie rekolekcji – Msza Święta, a po niej festyn wspólnotowy. Będzie dobra muzyka, dużo atrakcji dla dzieci, miejsca dla tych, którzy wolą porozmawiać przy dobrej kawie i domowym cieście. W porze obiadowej pyszny żurek i potrawy z grilla.

 

WARSZTATY
W formularzu poprosimy Cię o sondażowe informacje dotyczące warsztatów. Na podstawie Waszych odpowiedzi przygotujemy wybrane warsztaty.

KOSZTY
Naszym pragnieniem jest, żeby każdy mógł wziąć udział w rekolekcjach wg swoich możliwości urlopowych.

– Wariant 1 – Osoby, które zapiszą się na całe rekolekcje uczestniczą z całości programu i korzystają ze wszystkich atrakcji. Odpłatność 300zł od osoby.

– Wariant 2 – Osoby, które nie mogą w tygodniu uczestniczyć w programie z powodu braku urlopu, mogą wybrać wariant uczestnictwa w programie w pierwszą sobotę, niedzielę i sobotę na koniec rekolekcji. Zapraszamy również wszystkich na środowe wyjście w góry oraz codziennie wieczorem na spotkania modlitewne. Taka osoba otrzyma, podobnie jak każdy uczestnik rekolekcji, swój identyfikator, może korzystać z kawy i wszystkich posiłków w weekendy. Będzie otrzymywał także linki do konferencji online oraz pytania do grup dzielenia. Odpłatność 120zł od osoby.

– Dzieci w wieku 0-3 lat zostają z rodzicami. W czasie Mszy Świętej, konferencji i spotkania wieczornego będzie możliwość wyjścia na teren zielony. Tam też będzie nagłośnienie. Odpłatność – Bezpłatnie nawet jeśli korzystają z posiłków stołówkowych.

– Dzieci w wieku 4-6 lat (przedszkolaki) będą miały swoje zajęcia po Mszy Świętej do obiadu. Odpłatność 200zł od dziecka.

– Dzieci w wieku 7-10 lat (dzieci szkolne) będą miały osobne zajęcia w szkółce po Mszy Świętej do obiadu. Odpłatność 200zł od dziecka.

Dla członków Miasta na Górze, jest możliwość dofinansowania. Osoba ubiegająca się o dofinansowanie powinna zgłosić się do animatora, który wypełni wniosek do diakoni pomocowej.

Zapisy otwarte do 7 czerwca 2021 roku

Formularz do zapisów –> KLIKNIJ TUTAJ !

 

Zaliczka w wysokości 100zł od osoby lub pełna płatność jest wymagana jako potwierdzenie do 7 dni po zapisach na poniższy nr konta:Rzymsko-Katolicka Parafia
ul. św. Maksymiliana 1
43-300 Bielsko-Biała
konto: 78 1050 1070 1000 0022 9915 1296
tytuł: Darowizna – Rekolekcje 2021 W TYTULE PROSZĘ WPISAĆ DOKŁADNIE  Darowizna – Rekolekcje 2021 – to ważne dla diakonii finansowej.

 

Potwierdzenie wpłaty z opisem kogo wpłata dotyczy, można wysłać na adres: lmalinowski@przymierze.info